HUBUDER 4. HASAT KONFERANSI ANKARA CROWN PLAZA OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HUBUDER 4. HASAT KONFERANSI ANKARA CROWN PLAZA OTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara Crown Plaza Otel’de 16-17 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz konferansımızda sektörü temsil eden birbirinden değerli 200’ü aşkın katılımcı biraraya geldi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Eren’in açılış konuşmasıyla başladı. Sn. Eren konuşmasında Rusya’dan yapılan tahıl ithalatıyla ilgili kısıtlamalara ve lisanslı depoculukla ilgili sektörün taleplerine yer verdi.

Ardından kürsüye gelen TMO Genel Müdürü Sn. İsmail Kemaloğlu, geçtiğimiz sezonda TMO’nun hububat satışları, mevcut TMO stokları ve lisanslı depoculuk uygulamalarıyla ilgili 2018’de piyasalarda gerçekleşecek değişikliklere değindi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitki Sağlık Tarım Havzaları Şube Müdürü Nejdet Çaylan Milli Tarım Projesi ve Havza bazlı üretim modelinin tahıl üretimine etkisini anlatan bir sunum yaptı.

Kahve arasından sonra Ikar Genel Müdürü Dimitri Rylko, Rusya, Ukrayna ve Kazakistan; Strategie Grains Başkanı Andreé Defois ise; Avrupa ve Amerika’da global tahıl piyasalarını değerlendirdi ve yeni sezona ait beklentilerini paylaştı.

Her sene finans piyasaları ve kur hareketleriyle ilgili tahminlere özel bir yer ayıran Hubuder konferansında ,bu sene de Sn. Fatih Keresteci “Dünyada değişen siyasal iklim, Türkiye’de ise referandum sonrası ortamın gölgesinde Türkiye ekonomisi ve finansal piyasalarına yönelik stratejik bir bakış” başlıklı bir sunum yaptı.

Daha sonra “Bölgelere Göre Türkiye Hasat Değerlendirmesi” başlıklı bölümde Sn. Rint Akyüz moderatörlüğünde Türkiye hasat değerlendirilmesi yapıldı. Sn Faysal Sun Güneydoğu Anadolu, Sn.Gürsel Erbap Marmara, Sn, Ayten Çandar Ege Bölgesi, Sn.Gürkan Yavuz Karadeniz Bölgesi ve Sn.Mutlu Doğru Çukurova, Sn. Erol Yahya İç Anadolu Bölgesini anlattı.

TMO’nun Türkiye hububat üretimine ait öngörülerini içeren son sunumu ise TMO Ticaret Daire Başkanı Sn. Cihan Soyalp yaptı. . .

Her sene mayıs ayında Hubuder tarafından gerçekleştirilen ve hasat döneminde arz talep dengeleriyle beraber yeni piyasa şartlarının değerlendirildiği toplantı, gelecek sene de mayıs ayında gerçekleştirilecek.

Foto Galeri

Phone: +90 (212) 265 05 71-72
Fax: +90 (212) 265 05 73
hubuder@hubuder.org.tr