Mısır Hasat Şenliği Nişata ve Glükoz üreticileri derneği ev sahipliği ve Hubuder sponsorluğunda 24 Ağustos tarihinde Adana Yüreğir’e bağlı Suluca Mahallesi Dede Aytekin tarlasında düzenlendi.

Mısır Hasat Şenliği Nişata ve Glükoz  üreticileri derneği ev sahipliği  ve Hubuder sponsorluğunda 24 Ağustos tarihinde Adana Yüreğir’e bağlı Suluca Mahallesi  Dede Aytekin tarlasında düzenlendi.

 

Şenlikte Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Hubuder Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Kindap, NÜD Başkanı Rint Akyüz, TMO Alım ve Muhafaza Dairesi Başkanı Cihan Soyalp, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ATB başkanı Şahin Bilgiç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, Mahmut Demirtaş konuşmalarıyla yer aldılar.

Mısır Hasat Şenliğinde Adana Çiftçiler Birliği başşkanı Mutlu Doğru ,Adana çiftçisinin pamuktan vazgeçerek mısır ektiğini ve bu yıl üretimin 5,9 milyon tonun da altına da düşeceğini söyledi. TMO Alım Muhafaza Daire Başkanı Cihan Soyalp İse Türkiye genelinde mısır veriminin düştüğünü teyit etti ancak bazı çiftçilerin dekar başına 2 tona kadar verim aldığını belirtti . ATB başkanı Şahin Bilgiç Tarımda sürdürebilirliğin önemi üzerinde durdu. Hubuder yönetim kurulu üyesi Ayhan Kindap , 2000’li yıllardan itibaren üretilen tahıllar içinde en çok verimlilik artışının mısırda olduğunun altını çizdi ve ithalatta yapılan yeni vergi düzenlemelerinden söz etti. NÜD başkanı Rint Akyüz ise mısırın ekonomiye katkısından bahsetti ve şeker kotaları ile ilgili sıkıntılar konusunda bilgi verdi.

Foto Galeri

Phone: +90 (212) 265 05 71-72
Fax: +90 (312) 285 45 47 +90 (212) 265 05 73
hubuder@hubuder.org.tr